#momentyradosti, které nám pomáhají zvládnout lockdown

I kdyby to bylo o polovinu kratší, pořád je to dlouhé. Už je to rok, co jsme (až na pár přestávek) zavření doma. To už je vážně výzva, aby na člověka nepadla úzkost a zůstal při smyslech. Pořád ale máme #momentyradosti, které v těchto dnech dělat můžeme. Pokud už je pod tíhou krize ztrácíte ze zřetele, nejvyšší čas si je připomenout. A přesně to jsme udělali u nás v Tam & zpět.

Chceme vám ukázat, kolik radostí máte denně na dosah. Takže, které jsou ty naše?    

Jsem rituálový nadšenec. Ráno vstávám za zvuku kávovaru. Napěním mléko až po okraj hrnku a dám naší malé Lilien křupky. Čím jsou menší, tím větší zábava! A pro mě víc času na zápisky do Tam & zpět a plány, co chci stihnout: práci, povinností, sport i zábavu. Dobře mě naladí jóga nebo HIIT cvičení, využívám k nim aplikaci ALOmoves. Za pár minut času hodně výsledků! Každou středu máme s holkama online sedánek. Pijeme víno nebo přeslazený čaj, rozebíráme, co se děje v našich životech a zkoušíme všechny filtry, díky kterým nemusíme hledat nejlepší úhel. Čím víc jsme doma, tím víc domov zútulňuju. Mám však pravidlo – jedna věc přibyde, jedna musí ven. Vrhla jsem se taky na knihy se vzpomínkami. Píšu Lili deník a lepím fotky do naší rodinné knihy Rok v obrazech. Každý měsíc pročišťuju fotky v telefonu. Vždycky si u toho uvědomím, kolik jsme toho přece jenom zažili. A že se máme, jak se máme. 

Jana Kellnerová - autorka päťročného denníka Tam & späť

Janka K.

Autorka Tam & zpět

 

Jsem vděčná, že můžu i v téhle situaci pracovat. Trávím spoustu času se svými nejbližšími. Na rodinu a přátele mám teď mnohem víc času než dřív, což mě drží v psychické pohodě. Pokud to jde, jezdím na hory a prozkoumávám místa, kde jsem ještě nebyla. Udržuju si fyzickou stránku. Cvičím, chodím na procházky, už se nemůžu dočkat, až vyjedu na in-linech.  S rodinou jsme se pustili do náročné, ale krásné rekonstrukce chaty. Těším se, až tam budeme trávit léto. Tyto #momentyradosti mi někdy skoro nedovolí vzpomenout si, že je ve světě nějaká pandemie. 

Tereza T.

E-shop Manažer

 

Mám teď hodně času pro sebe. To mi dává možnost se zastavit a přemýšlet, jestli cesta, na kterou jsme se jako společnost vydali, je správná. A jakou roli v ní hraju já. Přemýšlení mi jde nejlépe v přírodě, mimo lidi, kde si můžu užívat “teď a tady”. Každý večer beru do ruky knížku a čtu. Jsem vděčný za to, kolik mám času na své koníčky. Skoro celou zimu jsem pravidelně jezdil na kole a konečně jsem se vrátil k rukodělným projektům. Teď mě nabíjí první jarní dny. Slunce. Chvíle, kdy si ráno vezmu na balkon šálek kávy a jen tak koukám do dáli. A těšení se. Na grilovací sezonu: oheň, dobré jídlo, pití.

Brand manažér Tam & späť

Marek S.

Brand Manažer

 

Není lockdown jako lockdown. V Česku naštěstí pořád můžeme ven, a tak toho využívám. Každý den chodím se psem a trénuju agility a poslušnost. Díky práci z domova častěji uklízím, miluju totiž užitečnou prokrastinaci. Začala jsem víc vařit a péct a neustále zkouším nové recepty. Jsem víc v “online” kontaktu s kamarádkami. Taky jsem se stala odbornicí na reality shows, kterými si čistím mozek: Výměna manželek, Ru Pauls Drug Race, Keeping Up With Kardashians. Díky nouzovému stavu jsem bohatší: přestala jsem utrácet za zbytečnosti a doplňovat šatník, který nikam nevynosím. Naopak se zbavuju všeho, na co poslední roky sedá prach. Nekupuju oblečení, ale zato kupuju semínka. A nemůžu se dočkat, až začnu sázet. Občas si pro radost udělám make-up, i když jdu jen do lesa nebo na chatu. 

Markéta S.

Social Media Manažer

 

Nejvíc mi pomáhá přijetí faktu, že tohle opravdu může být na pár let nové normálno. Tedy že to není něco, co je potřeba přečkat a přetrpět, ale naučit se s tím žít a udělat si to tak hezký, jak se dá. To v praxi znamená třeba vstát pět minut předtím, než se vzbudí děti, chvilku si číst a druhým okem pozorovat, jak se budí, chvějí se jim řasy, jak se protahují … Snažím se chodit běhat, každý týden koupit v supermarketu něco, co jsme ještě nikdy nezkusili - třeba guavu nebo passion fruit. Když jsem hodně v krizi, jdu si umýt hlavu nebo dám děti do vany: milují vodu a nevylézají z ní, takže mám čas se nadechnout. A pak klasika: každý den jdeme na procházku, kde si beru kafe. Čtu knížky, minimálně čtu zprávy. Dívám se na filmy. Když potřebuju, brečím a uleví se mi - taky radost. Uklízím si pracovní stůl, každý večer hračky, píšu si do deníku vděčnosti a plánuju, kam všude pojedeme po covidu. 

Jana L.

Copywriter

 

A jaké #momentyradosti pomáhají zvládnout lockdown vám? Napište si je do habit trackeru nebo na volné listy v zápisníku. Budete je mít pořád po ruce. Když se dostaví trudomyslnost, stačí jen nalistovat. Sami budete překvapení, kolik se na každém dni dá najít příjemného, hodného vděku a kolik toho vlastně pořád můžeme. Už tohle je první krok ze splínu. 

Myslíme na vás.
Ďalšie články


Milý Ježiško, … alebo čo by sme si tento rok priali pod stromček

Milý Ježiško, … alebo čo by sme si tento rok priali pod stromček

Milý Ježiško, ...už je to dávno, čo sme ti písavali listy a dávali ich na okno. Prečo sme vlastne s takým pekným zvykom prestali, uvažovali sme nedávno v našej kancelárii. Žeby...

Môj knižný rok 2021

Môj knižný rok 2021

Tak ako každý rok, ani tento som výzvu 25 knižiek/rok nesplnila. No hej, to boli časy, keď som na základke čítala 4 knižky za týždeň – kiežby sa mi do aspoň vzdialene...