Vánoční limitka Pětiletého deníku: Skoro 90 tisíc a téměř sto dopisů pro seniory. Děkujeme!

Tak tohle se opět povedlo. A my vám moc děkujeme! Prodej vánoční edice Pětiletého deníku loni vynesl 86 600 Kč. Peníze už má organizace Bethany, která z nich platí podpůrnou psychoterapeutickou a sociální péči pro seniory. Spoustě seniorů udělaly už o svátcích radost také vaše dopisy. I za ně obrovské dík.

Jak jsme společně pomáhali?

Prodejem Pětiletého deníku v limitované červené a smaragdové barvě, který u nás koupíte pouze v předvánočním období. Vánoční deník stojí o 50 Kč víc než klasický.

My každou vaši utracenou padesátikorunu zdvojnásobíme (z každého deníku tak společně přispějeme 100 Kč) a celkovou vybranou částku pošleme někomu v náročné životní situaci. Každý rok vybíráme někoho jiného.

Tentokrát jsme pomohli seniorům

Loňskou charitativní akcí jsme se prostřednictvím Bethany dům pomoci, z.ú. rozhodli pomoci seniorům. Je jich spousta, kteří se v pokročilém věku ocitli v náročné životní situaci a často nemají nikoho, kdo by jim pomohl se s těžkostmi vyrovnat.

Mimo jiné proto, že přes 500 tisíc seniorů u nás žije v jednočlenných domácnostech. Bethany dům pomoci, z.ú. jim zajišťuje psychoterapeutickou a psychosociální péči. Právě na ni teď putuje většina peněz získaných z vánoční charity.

Jak konkrétně pomůžou vaše peníze?

Nepomohou jednomu konkrétnímu člověku, ale hromadně. Už teď z nich organizace platí terapeuty, kteří seniorům zajišťují pomoc.

“Jsme malá, a navíc velmi specificky zaměřená služba. Zajistit si finanční prostředky pro nás nikdy není jednoduché. Za peníze od Tam & zpět jsme obrovsky rádi.

Několika seniorům zaplatí pokračování psychoterapie, protože budeme schopní ohodnotit práci terapeutů.

Můžeme do týmu přibrat i několik dalších, aby se pomoc dostala i k novým klientům, část financí pak dáme do naší terénní práce. Pokryjí výjezdy za klienty přímo do jejich domovů,“

říká Nikola Joštová, ředitelka neziskové společnosti a znovu opakuje velké děkuji.

Pomoc penězi i dopisem

To ale loni nebylo všechno. Kromě peněz jste před Vánocemi mohli osamělé seniory podpořit i osobním dopisem. Dopisů dorazila necelá stovka a za každý jeden jsme vám moc vděční. Všechny jsme je shromáždili u nás v kanceláři a poté odeslali do Bethany, kde je Nikola Joštová a její tým náhodně rozdělili mezi osamělé seniory.

„Dopisy zafungovaly přesně tak, jak jsme doufali: seniory rozptýlily, potěšily, udělaly jim radost,“

říká Nikola Joštová a pokračuje:

„Neměla jsem možnost nahlédnout do všech, ale v dopisech, které jsem viděla, byly nejčastěji přání hezkých Vánoc a obrázky od dětí. Utkvěl mi v paměti jeden, který rodina napsala z porodnice s tím, že se jim právě narodilo miminko a je to ten nejhezčí vánoční dárek.“

Charitativní akce skončila, pomoc seniorům ne

Naše vánoční charitativní akce sice skončila, vy ale můžete seniorům pomáhat dál.

„Abychom se nedostali do fáze, že máme kapacitu poskytnout seniorům péči, ale nemáme na ni finanční prostředky, přispět nám můžete i přímo,“

dodává Nikola Joštová.

Uvítá ale i jakoukoliv další pomoc. Třeba další obrázek. Nebo dopis. Anebo jiný nápad, který seniorům poskytne rozptýlení a udělá jim radost. Máte takový? Podívejte se na stránky Bethany dům pomoci a kontaktujte organizaci přímo.

My vám ještě jednou děkujeme. Za nás i za všechny seniory, kterým jste udělali hezčí Vánoce.

 
Ďalšie články


#momentyradosti, které nám pomáhají zvládnout lockdown

#momentyradosti, které nám pomáhají zvládnout lockdown

I kdyby to bylo o polovinu kratší, pořád je to dlouhé. Už je to rok, co jsme (až na pár přestávek) zavření doma. To už je vážně výzva, aby na člověka nepadla úzkost a zůstal...

Vráťte sa k písaniu rukou, je to relax, terapia aj výlet z komfortnej zóny

Vráťte sa k písaniu rukou, je to relax, terapia aj výlet z komfortnej zóny

Nemáme nič proti notebookom, telefónom, obrazovkám ani klávesniciam. Ale vziať v tejto digitálnej dobe aspoň raz za čas do ruky pero a písať na papier je úľava tu a teraz a...