Vianočná edícia denníkov vybrala 100 000 Kč na podporu seniorov

"Kup dva, obdaruj tři" - dva deníky jako dárek a 100 Kč jako pomoc

Pamatujete na naši loňskou vánoční dvojici deníků Tam & zpět? Při zakoupení vánoční limitované edice červného a zeleného deníku putovalo 100 Kč na podporu neziskové organizace ADRA a jejich dobrovolnického centra. Díky vám se podařila vybrat neskutečná částka 100 000 Kč! Děkujeme vám moc!

Proč jsme darovali z každé sady deníků právě 100 Kč?

Abychom tím umožnili 1 hodinu dobrovolníka se seniorem, a vytvořili tak v jejich životech chvíle strávené ve společnosti, které jsou jednou ze stěžejních chvil jejich života. Sbírkou jsme přispěli nejenom ke zvýšení počtu nových dobrovolníků (a udržení těch stávajících), ale také dali organizaci ADRA možnost navázat spolupráce s dalšími domovy pro seniory, kterým se této služby z kapacitních důvodů dříve nedostávalo.

 

Pomoc dobrovolnických center organizace ADRA

Posláním dobrovolnických center ADRA v České republice je propojovat svět lidí, kteří chtějí pomáhat, se světem lidí, kteří pomoc potřebují. Dobrovolnická centra chtějí nejenom pomáhat, ale i motivovat lidi k tomu, aby se dobrovolnictví stalo přirozenou součástí jejich života. V roce 2018 spolupracovalo 14 dobrovolnických center ADRA v České republice se 162 sociálními, zdravotnickými a dalšími zařízeními a koordinovalo činnost 2 575 pravidelných dobrovolníků. Ti věnovali druhým 70 561 hodin svého volného času a celkem uskutečnili 38 925 návštěv.

Kdo jsou dobrovolníci a jak pomáhají?

Dobrovolníci jsou lidé, kteří bez nároku na finanční odměnu věnují svůj čas, energii, vědomosti a dovednosti ve prospěch ostatních lidí. Svojí aktivitou prokazatelně zlepšují průběh léčby a terapie a v neposlední řade pomáhají seniorům radovat se ze života. Dobrovolníci, kteří pravidelně navštěvují seniory, jsou často jediní, kdo jim umožní nadechnout se čerstvého vzduchu. Dobrovolníci prokazatelně zlepšují zdravotní a psychický stav seniorů.

 

V současnosti je náklad na 1 dobrovolníka 7000 Kč / 1 rok - je to souhrn všech nákladů:

  • výběr dobrovolníka,
  • zaškolení a pomoc v začátcích dobrovolníka,
  • pravidelné 3 - 4 supervize za rok pro zaručení kvality včetně „psycho testů“,
  • administrace a komunikace se seniorními domovy,
  • pojištění.

Poptávka po dobrovolnických službách ADRA je díky jejich kvalitní práci veliká a převyšuje její kapacity. Když jsme se o tom minulý rok dozvěděli, nemohli jsme zůstat chladnými a hned jsme věděli, že vánoční edice získá největší uplatnění právě ve spolupráci s nimi!

Společně s organizací ADRA si vážíme vaší štědrosti, pomoci, podpory! A v naší spolupráci budeme pokračovat. V nekorona i korona čase, kdy se činnost ADRA naprosto změnila. Co zůstává je pomoc seniorům - po materiální i lidské stránce.

 

Chceš pomáhat i ty?

Není nic jednoduššího než se podívat na webové stránky www.adra.cz a začít.
Ďalšie články


Šárka Kymplová: Jaký je deník Tam a zpět?

Šárka Kymplová: Jaký je deník Tam a zpět?

Vždycky jsem si chtěla psát deník. No, bohužel mi to nikdy dlouho nevydrželo. Zrovna nedávno jsme objevila své staré deníky ve skříňce v pokoji. S úsměvem jsem otáčela stránky...

Přivítejte nováčka: Týdenní plánovač

Přivítejte nováčka: Týdenní plánovač

Máte na stole, v tašce, po kapsách, v mobilu a na spoustě dalších míst tolik poznámek, že jenom najít tu správnou zabere dlouhé minuty? Tohle my dobře známe. A už nás to...

Tento web používa na poskytovanie služieb súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.
OK   Ďalšie informácie